برای ساخت فهرست محتوای مطالب در قالب میهن پرس نیاز به استفاده از افزونه Easy Table of Contents دارید. این افزونه کاملا رایگان است و می توانید آن را از مخزن وردپرس نصب و فعالسازی کنید. برای استفاده از نسخه فارسی شده افزونه که توسط تیم ما تهیه شده است به پوشه Plugins فایل دانلود شده از ژاکت مراجعه کنید.

پس از فعالسازی افزونه برای انجام برخی تنظیمات باید به بخش تنظیمات » فهرست محتوا مراجعه کنید.

فعال کردن پشتیبانی

در این بخش میتوانید پست تایپ هایی را که قصد دارید فهرست محتوا برای آنها فعال شوند را انتخاب کنید.

تولید به صورت اتوماتیک

در این بخش پست تایپ هایی را که قصد دارید که فهرست محتوا به صورت اتوماتیک برای آنها ایجاد شود را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که پست تایپ انتخاب شده حتما باید در بخش “فعال کردن پشتیبانی” تیک خورده باشد. اگر قصد دارید به صورت دستی برای هر پست فهرست محتوا را فعال کنید باید به صفحه ویرایش نوشته بروید با اسکرول کردن به پایین از بخش Table of Contents اقدام به فعالسازی این مورد کنید.

مکان فهرست

در این بخش میتوانید مکانی را که قصد دارید فهرست ایجاد شود را انتخاب کنید. به صورت پیشفرض این مورد بر روی قبل از اولین سربرگ تنظیم شده است .

دکمه نمایش / پنهان کردن

با فعال کردن این گزینه دکمه ای در کنار فهرست ایجاد می شود که کاربر می تواند با استفاده از آن فهرست را باز و بسته کند . پیشنهاد ما غیرفعال کردن این گزینه است.

نمایش سلسله مراتب

با فعال کردن این گزینه سلسله مراتب سربرگ ها نمایش داده می شود. برای ایجاد سلسله مراتب باید از تگ های مختلف Heading مانند H1 – H2 – H3 و … استفاده کنید.

فعال کردن فهرست محتوا در سایدبار

برای فعال کردن فهرست محتوا در سایدبار کافی است از ابزارک ایجاد شده بدین منظور استفاده کنید. کافی به بخش نمایش » ابزارک ها مراجعه کنید و ابزارک فهرست محتوا را در جایگاه مورد نظر خود قرار دهید.